Önceki Sayılarımız

Dergimizin geçmişte yayınlanan sayılarını görmediyseniz veya yeniden okumayı dilerseniz, burası sizin yeriniz.

 

de

 

Tablet bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan görüntüleyebilmek için, Dergimizin Ekim sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Ekim sayımızda, bu yilki 30 Ekim Dünya Çeviri Günü'nde hangi etkinlikler yapıldığı, serbest çevirmenliğe adım atan acemilerin dikkat etmesi gerekenler, tıp çevirisinin insan hayatındaki yeri ve yerelleştirmenin önemi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

 

 

 

Tablet bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan görüntüleyebilmek için, dergimizin Mayıs sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Mayıs sayımızda, çeviri sektörünün ve biliminin gidişatına yön verebilen yayınevlerinin çeviri anlayışındaki yeri, çevirmenleri fikirsel anlamda iki gruba ayıran makine çevirisi, 2005 yılında dünyanın en entelektüel insanı seçilen, dilbilimin babası lakaplı Noam Chomsky ve göstergebilim, reklam çevirileri gibi alanların zorlukları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

 

 

 

Tablet bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan görüntüleyebilmek için, dergimizin Mart sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucularımız ile bizi ilk kez buluşturan Mart sayımızda, Türkçenin sanatsal ve bilimsel anlamda zenginleşmeye başladığı zamanlar, çevirinin kültürel etkileşimdeki yerini vurgulayan Tarabya Çeviri Ödülleri, üyesi olmaya hazırlandığımız Avrupa Birliği’nin dev çeviri projeleri, Türk yazını eserlerini tüm dünyaya tanıtma amacı taşıyan Türkiye’nin çeviri destek programı ve en usta çevirmenlerin bile çoğu kez düştüğü çeviri hatalarından bahseden makalelerimizi bulabilirsiniz.

 

 

 

Güncel sayımızı henüz görmediniz mi?